Mis juhtub, kui põhjustad õnnetuse liikluskindlustuseta sõidukiga?

Liikluskindlustuse Fondi statistika andmetel sõidab iga 50. sõiduk ilma liikluskindlustuseta. Seda hoolimata Politsei järjepidevast kontrollist ja kindlustusandjate üleskutsetest sõidukite kindlustamiseks. Kuid tegelikkuses on liikluskindlustuse puudumisel kõige suurem kannataja kindlustuseta sõiduki juht, sest liikluskindlustus kaitseb kahju saajat, mitte põhjustajat.

Kindlustuseta sõiduki juht korvab kahjud ise

Kui põhjustad liiklusõnnetuse ja Sul on kehtiv liikluskindlustus, hüvitab kannatanule kahjud Sinu liikluskindlustus.

Puuduva liikluskindlustuse korral katad aga kannatanu sõidukikahjud Sina ise. Seega tasub loota, et kahjustada saanud sõiduk kuulub odavamasse hinnaklassi. 

Kui õnnetuses saab vigastada mõni inimene, tuleb liikluskindlustuse puudumisel omast taskust tasuda ka raviarved ning suuremate vigastuste puhul võidakse esitada ka valuraha nõue. LKF-i andmetel jääb keskmine kindlustuseta juhi poolt välja makstav kahju ca 2000 euro suurusjärku.

Juhul, kui Politsei tabab liiklusest liikluskindlustuseta sõiduki, ootab juhti rahatrahv.

Kuidas olla kindel, et sõidukil on kehtiv liikluskindlustus?

Kindlustusmaaklerid ja kindlustusseltsid saadavad reeglina enne kindlustuskaitse lõppemist autoomanikule meeldetuletuse ja tihti ka pakkumuse uueks kindlustusperioodiks.

Kui hajameelsuse või hooletuse tõttu jääb jätkuv kindlustuskaitse sõlmimata, siis trahvist või halvemal juhul kahjude korvamisest pääsu pole.

Oma sõiduki liikluskindlustuse kehtivust saab kontrollida Liikluskindlustuse Fondi kodulehelt.

Parima liikluskindlustuse pakkumise saad kindlustusmaakleri abiga

Kindlustusest Kindlustusmaakler säästab Sulle liikluskindlustuse ostmisel aega ja raha! Paneme kokku kuni 9 seltsi pakkumuste võrdluse vaid paari minuti jooksul! Sul jääb üle vaid pakkumiste võrdluses endale sobivaim valida ja seejärel kindlustuspoliis sõlmida.

Kiireks ja mugavaks liikluskindlustuse sõlmimiseks kasuta meie Liikluskindlustuse Kalkulaatorit.

Soovid kõige värskemat infot liikluskindlustuse kohta?

Liitu meie teavitustega ja saad esimesena teada kampaaniatest, olulistest seadusemuudatustest ning parimatest kindlustuspakkumistest!