Liikluskindlustuse kontroll – vaata, kas Sinu sõiduki liikluskindlustus kehtib!

Liikluskindlustuse kehtivus ei ole mõte, mis käib Sinu peast igapäevaselt läbi. Sellegipoolest on hea aeg-ajalt üle vaadata, millal kindlustuskaitse lõpeb. Õnneks on selle kontrollimine veebis väga lihtne ja mugav.

Kontrolli oma sõiduki liikluskindlustuse kehtivust

Liikluskindlustuse kehtivuse kontrolliks piisab tavaliselt vaid sõiduki numbrimärgist – olgu selleks sõiduauto, buss, haagis või motoroller. Parimad võimalused selleks on:

Nii Liikluskindlustuse Fond kui ka Maanteeameti e-teenindus annavad koos kindlustuskehtivuse infoga ka seltsi nime, kus sõiduk on kindlustatud.

Kas Sinu olemasolev või ostetav sõiduk on osalenud liiklusõnnetuses?

Kui juba sõiduki kindlustuskehtivuse ja tausta kontrollimiseks läks, võiks korraga üle vaadata ka sõiduki liikluskahjude ajaloo. Selleks on Liikluskindlustuse Fondi kodulehel liikluskahjude kontrolli info, kus näed taaskord numbrimärgi või VIN-koodi sisestamisel sõiduki liikluskahjude ajalugu.

Infot saad nii teiste juhtumis osalenud sõidukite, kahjude suurusjärgu kui ka õnnetuse põhjustaja kohta.

Kindlustusandja aitab kindlustuskaitse lõppemist meeles pidada

Tänapäeval on liikluskindlustuse kaitse lõppemist võrdlemisi keeruline ära unustada, sest üldjuhul saadavad kindlustusandjad või kindlustusmaaklerid (olenevalt sellest, kelle juures kindlustus on sõlmitud) enne lepingu lõppemist meeldetuletuse.

Tavaliselt saadetakse koos meeldetuletusega ka kindlustuspakkumus uueks kindlustusperioodiks, et kindlustuskaitse jätkamine oleks lihtne ja mugav.

Seda võimalust ei ole sõiduki kasutaja aga kohustatud kasutama, vaid võib sõlmida ka täiesti uue kindlustuspoliisi. Kindlustusest Kindlustusmaakleri juures on see lihtne – sisesta oma sõiduki numbrimärk ja saad kuni 9 seltsi pakkumused hindade ja tingimuste võrdluseks vaid mõnekümne sekundiga. Turvalist liiklemist!

Soovid kõige värskemat infot liikluskindlustuse kohta?

Liitu meie teavitustega ja saad esimesena teada kampaaniatest, olulistest seadusemuudatustest ning parimatest kindlustuspakkumistest!