Millisele sõidukile ei saa liikluskindlustust sõlmida?

Kõigil Eesti liiklusregistrisse kantud ja liikluses osalevatel sõidukitel peab olema liikluskindlustus. Kindlustust saab sõlmida igaüks, kellel on kindlustatava sõiduki osas kindlustushuvi – nii omanik kui ka kasutajad. Milliseid sõidukeid aga ei ole võimalik kindlustada?

Liikluskindlustuse sõlmimise eelduseks on registrikanne

Nii nagu kõikidel liiklusregistrisse kantud sõidukitel peab olema liikluskindlustus, ei saa ka kindlustust teha enne, kui sõiduk on liiklusregistrisse kantud. See tähendab, et näiteks pikalt seisnud sõidukile on enne liikluses osalemist vaja teha liikluskindlustus – ka siis, kui esimene sõit viib näiteks remonditöökotta.

Liikluskindlustust ei saa sõidukile sõlmida ka siis, kui liiklusregistrist eemaldamine on ajutine.

Kuidas saab sõidukit kasutada ilma registrikande ja tehnoülevaatuseta?

Selleks, et sõiduk ametlikult registreerida ja läbida tehnoülevaatus, on võimalik sõlmida ajutine, kuni 30-päevane liikluskindlustus. Kui sõiduk on töökorras ja tehnoülevaatus läbitud, saab selle liiklusregistris arvele võtta ja sõlmida taas tavapärase, kuni aastase liikluskindlustuse lepingu.

Rõhutame, et siinkohal on tegemist ajutise lahendusega, mis ei ole sobiv viis seadustest mööda hiilimiseks ja tehniliselt korrast ära sõidukiga liiklemiseks.

Sõlmi liikluskindlustus kindlustusmaakleri abiga!

Kui soovid liikluskindlustuse sõlmida kiiresti ja mugavalt, kasuta kindlustusmaakleri abi. Sisesta oma auto numbrimärk ja vaid mõnekümne sekundiga anname Sulle kuni 9 seltsi pakkumuste võrdluse. Tutvudes kindlustuspakkumuste hindade ja tingimustega saad valida endale sobivaima!

Soovid kõige värskemat infot liikluskindlustuse kohta?

Liitu meie teavitustega ja saad esimesena teada kampaaniatest, olulistest seadusemuudatustest ning parimatest kindlustuspakkumistest!